Zastosowanie Aloe Vera w chorobach skóry

Data dodania: 2014-04-10 19:55:13

Wizerunek skóry i włosów jest odzwierciedleniem stanu wigoru życiowego. Skóra stanowi niejaką z w najwyższym stopniu rozległych tkanek naszego systemu, jej całościowa nawierzchnia dochodzi do 2 m2 (powierzchnia jelit jest 100 razy większa). Największa rozmaitość mikroflory mieści się nie w jelitach a oczywiście na skórze. Skóra jest nader zasadniczym narządem, spełnia rolę warstwy zapobiegającej, narządu wydzielniczego i narządu czucia a również regulatora ciepła. Sformowana jest z kilku  warstw: naskórka z przydatkami (włosy, paznokcie, gruczoły łojowe i potowe), skóry właściwej (głównie tkanka łączna uformowana z włókien kolagenowych) tudzież tkanki podskórnej (przede wszystkim tkanka tłuszczowa).

Skóra stanowi barierę chroniącą od środowiska zewnętrznego, jest aczkolwiek tak samo witalna jak mózg. Analogicznie jak nerki, jelita czy płuca skóra jest organem ekspulsowania. Mnogość chorób skórnych spowodowana jest zaburzeniami metabolizmu (źle zbilansowana dieta, niedobory witamin i związków mineralnych, alkoholizm, schorzenia wątroby i nerek, kontakt ze związkami toksycznymi). Poprzez forever aloe veraćwiczenia powodujące znaczne pocenie, zioła lecznicze czy saunę można przyspieszyć wyrzucanie toksyn przez skórę.Identycznie efektywny skutek oczyszczający, a przy okazji odżywczo-regenerujący, można otrzymać stosując miąższ aloesowy, jaki działa na każde warstwy skóry pro-leczniczo w sposób wszechstronny i wszechstronny.

Miąższ aloe vera zapewnia równowagę kwasowo-zasadową skóryLekko kwaśny (pH 4,8 – 5,5) odczyn powierzchniowych warstw skóry zabezpiecza przed infekcjami bakteryjnymi i grzybicą. Na nieszczęście, rezydowanie w przesuszonych pomieszczeniach, palenie papierosów, stresy, zakłócenia systemu hormonalnego, błędnie dobrane mydła, szampony i inne kosmetyki a też zła dieta pobudzają zaburzenia trwałości kwasowo-zasadowej skóry. Kwaśność miąższu aloesowego jest zbliżona do kwasowości skóry.

Dzięki temu ale zarówno w związku na właściwości buforujące aloe vera jest doskonałym regulatorem korygującym i stabilizującym równowagę kwasowo-zasadową skóry. Wnikając głęboko w powłoki naskórka miąższ aloe vera działa przez dłuższy czas, ułatwiając leczenie trądzika młodocianego, cellulitu, łuszczycy a także innych chorób skóry.

Wstecz

Warszawa,Kraków,Łódź,Wrocław,Poznań,Gdańsk,Szczecin,Bydgoszcz,Lublin, Katowice,Białystok,Olsztyn,Gdynia,Bytom,Rybnik,Tychy,Bielsko-Biała,Zabrze, Gdynia,Częstochowa,Radom,Sosnowiec,Toruń,Kielce,Gliwice,Rzeszów,Gorzów Wielkopolski,Ruda Śląska,Dąbrowa Górnicza,Elbląg,Płock