Miąższ aloe vera na oparzenia

Data dodania: 2014-07-28 11:16:50

Doświadczenia naukowe udowadniają, że miąższ aloesowy i preparaty zawierające go, dopomagają w sanowaniu różnego rodzaju owrzodzeń skóry u ludzi. Minione doświadczenia potwierdzały, iż krem zawierający żel z aloesu dopomaga w przywróceniu krążenia w skórze po odmrożeniach. Oprócz – aplikowanie aloesu aktywuje tok gojenia się ran u pacjentów, którzy poddali się zabiegowi ścierania naskórka (dermabrazja).

Żel z aloesu jest opisywany w literaturze jako farmaceutyk oczyszczający, bakteriobójczy, przeciwświądowy, przeciwgorączkowy, pożywny, nawilżający, rozszerzający naczynia krwionośne, oraz posiadający własności przeciwzapalne i promujące rozrost komórkowy.Użyty wewnętrznie pomaga w mitygowaniu kaszlu, kuruje zaparcia. Użyty zewnętrznie aloe vera na oaprzeniadoskonale radzi sobie z sparzeniami, kłopotami skórnymi, a nawet może być używany na bóle głowy. Mieszane upodobania pozostały opublikowane na temat rutynowego użycia soku z aloesu w sanowaniu cukrzycy. Podczas dozorowanych badań klinicznych, 77 ochotników dostawało jedną łyżeczkę soku z aloesu dwukrotnie dziennie przez 42 dni.

Okazało się, że w obserwowanej wspólnocie ochotników nastąpiło uszczuplenie się cukru we krwi tudzież uszczuplił się rząd trójglicerydów. Masa ludzi trzyma aloe vera w domu. Jest on także ozdobą parapetów, jak dodatkowo źródłem komfortu zdrowotnego. Żel ze ożywczo uciętego liścia może być nałożony na oparzenie. Jest to metoda wydajna i niekosztowna. Z tej racji wśród swojej kolekcji domowych roślin należałoby posiadać aloe vera.

Wstecz

Warszawa,Kraków,Łódź,Wrocław,Poznań,Gdańsk,Szczecin,Bydgoszcz,Lublin, Katowice,Białystok,Olsztyn,Gdynia,Bytom,Rybnik,Tychy,Bielsko-Biała,Zabrze, Gdynia,Częstochowa,Radom,Sosnowiec,Toruń,Kielce,Gliwice,Rzeszów,Gorzów Wielkopolski,Ruda Śląska,Dąbrowa Górnicza,Elbląg,Płock