Aloes

Data dodania: 2015-09-14 22:58:05

 
 
 
Zielona roślina na wiele dolegliwości.
 
 Od wieków znane są właściwości przeczyszczające i żółciopędne aloesu. Dlatego preparaty zawierające aloes należy stosować z rozwagą, zarówno te sporządzone w domu jak i zakupione w aptece.
 Albowiem przyczynić się do wypłukiwania elektrolitów z naszego organizmu, zwłaszcza potasu. Nie powinny ich brać także kobiety w ciąży.
Ponadto od stuleci wiadomo, że aloes stosuje się w leczeniu oparzeń. Wystarczy przeciąć liść i przyłożyć do uszkodzonego miejsca, aby znacznie przyśpieszyć proces gojenia. Można go stosować na zmiany trądzikowe. Przyspiesza proce gojenia się krostek, a dzięki jego właściwościom antyseptycznym nie pojawiają się nowe zmiany.
Maści aloesowe i wyciągi sprawdzają się w nawet najtrudniejszych kłopotach ze skórą. Pomagją łagodzić aloes veraodleżyny, owrzodzenia, rany popromienne.
 Aloes zawiera także antyprostaglandyny, które wstrzymują procesy zapalne i działają przeciwbólowo. Dlatego preparaty z tej rośliny zaleca się przy nerwobólach, reumatyzmie i gośćcu. A najnowsze rezultaty badań naukowych pozwalają sądzić, że spożywanie soku z aloesu może obniżać poziom cukru u osób cierpiących na cukrzycę. Z innych badań wynika, że ta roślina wspomaga leczenie chorób o podłożu immunologicznym, na przykłąd łuszczycy
 
Co ciekawe w czasach starożytnych żywicę aloesu ścierano na proszek, następnie sporządzano z niej pachnidło, używane do skrapiania bielizny pościelowej.

Wstecz

Warszawa,Kraków,Łódź,Wrocław,Poznań,Gdańsk,Szczecin,Bydgoszcz,Lublin, Katowice,Białystok,Olsztyn,Gdynia,Bytom,Rybnik,Tychy,Bielsko-Biała,Zabrze, Gdynia,Częstochowa,Radom,Sosnowiec,Toruń,Kielce,Gliwice,Rzeszów,Gorzów Wielkopolski,Ruda Śląska,Dąbrowa Górnicza,Elbląg,Płock